Вивченням різних алергічних захворювань і реакцій займається галузь медицини –  алергологія.        Ця галузь також вивчає причини, що провокують, механізми прояву і розвитку, а також методи діагностики, лікування та профілактики алергії.

   Виходячи з цього твердження, лікар алерголог-імунолог займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань цього типу.

   В компетенцію алерголога-імунолога входить виявлення алергічних реакцій і захворювань, що супроводжуються різними симптомами: від почервоніння шкіри до набряку внутрішніх органів. Основною причиною появи таких симптомів є гіперчутливість організму до певних речовин. У нормальному стані, такі речовини є безпечними і нешкідливими, але в разі гіперчутливості, виступають як алерген і викликають різні реакції імунної системи. В свою чергу, імунна система сприймає їх як загрозу для організму та запускає реакцію відторгнення.

   В компетенцію алерголога-імунолога входить діагностика та лікування наступних захворювань:

   Алерголог – імунолог проводить діагностику і подальше лікування ряду захворювань , зокрема до них належать такі : ·         Алергічний риніт та кон’юнктивіт (запалення слизової носа і кон’юнктиви очей через вплив алергену);·         Алергічний рінокон’юнктівіт (сезонний), сінна лихоманка або поліноз (запалення слизової очей та носа, нервова реакція та дерматит);·         Атопічний дерматит (причиною можуть бути генетичні відхилення);·         Бронхіальна астма;·         Гостра кропив’янка, хронічна кропив’янка (подразнення шкіри, що проявляється утворенням на ній плоских пухирів);

 

Без комплексного лікування позбутися вищезгаданих захворювань неможливо. Неправильне лікування може тільки погіршити загальний стан організму і посилити прояв симптомів. Своєчасна діагностика дозволить не тільки усунути симптоми, а й виявити речовини, які викликають таку реакцію організму. Не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до фахівця алерголога-імунолога.