З чого почати лікування непліддя? З консультації з лікарем-репродуктологом. Мабуть, це перше, що повинні зробити сімейні пари, які мріють про дитину. Повірте, чим далі ви відкладаєте візит, посилаючись на сотні причин, тим далі від вас виконання вашої найзаповітнішої мрії. Чому так відбувається? Багато людей просто бояться почути діагноз: непліддя. А насправді більшість причин лікується і дуже успішно. Як правило, сімейні пари не мають повної і достовірної інформації про те, чому у них немає дитини, і в цьому їм допоможе консультація лікаря гінеколога репродуктолога.

Лікар гінеколог – репродуктолог – це фахівець, який займається питаннями репродуктивного здоров’я. У його компетенцію входить лікування жіночого непліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій. Уже перша консультація репродуктолога вселить у Вас надію і дасть відповіді на ті питання, які вас так давно хвилювали і ви зможете приступити до лікування.

Лікар-ембріолог відіграє важливу роль в репродуктивній медицині. Від його знань і досвіду багато в чому залежить успішність всього лікування. На початковому етапі ембріолог готує статеві клітини до запліднення. Під час пункції він займається відбором яйцеклітин, поміщає їх в спеціальне середовище і (за необхідності) очищає від допоміжних клітин. Також він оцінює якість сперми і обробляє її для подальшого використання для запліднення яйцеклітин.

Запліднення може проходити методами «стандартного ЕКО» або ІКСІ (зокрема, ПІКСІ, ІМСІ і ПІМС). При стандартному ЕКО яйцеклітини поміщають в спеціальне середовище в суспензію сперматозоїдів і залишають в інкубаторі на кілька годин. При ІКСІ ембріолог сам відбирає сперматозоїд (оцінюючи його рухливість і морфологію) і вводить його всередину яйцеклітини. Так як яйцеклітина дуже мала (приблизно 1/10 мм) і вкрай чутлива до зовнішніх впливів, процедура ІКСІ вимагає дуже високої кваліфікації. ПІКСІ, ІМСІ і ПІМС відрізняються від «простого» ІКСІ більш складним способом відбору сперматозоїдів.

Далі ембріолог проводить культивування ембріонів в спеціальних середовищах, в спеціальних чашках для культивування, в інкубаторах з постійно контрольованою температурою, вологістю і концентрацією газів в атмосфері. Культивування проходить протягом 5-7 днів з регулярною оцінкою розвитку ембріонів і періодичною зміною середовищ і чашок. Після закінчення культивування ембріолог разом з лікарем-репродуктологом проводить перенесення ембріонів в порожнину матки. За необхідності перед перенесенням ембріолог виконує процедуру допоміжного хетчінга. Також ембріологи проводять процедуру заморожування ембріонів, яйцеклітин і сперматозоїдів.

Окремою процедурою, яку також може провести ембріолог є Передімплантаційна(доімплантаційна) генетична діагностика – це перевірка ембріонів на наявність генетичних аномалій). Для цього ембріолог проводить біопсію ембріонів – забір від однієї до кількох клітин ембріона. Це – складна ембріологічна операція, яку можуть виконати далеко не всі ембріологи. Отриманий при біопсії матеріал відправляють в генетичну лабораторію для проведення генетичного аналізу.

Лікарі репродуктологи та ембріологи медичного центру «Plusmed»

null

Запис на прийом

null

Вам необхідно на прийом до лікаря, щоб отримати консультацію?

Просто залиште свої дані і ми з Вами зв‘яжемось.