Родимки та сонце

Надворі літо у розпалі і ми поспішаємо, забувши про обережність, на відпочинок, щоб позасмагати. Але сонце підступне. Його інфрачервоне та ультрафіолетове проміння стає провокуючим фактором для переродження родимок. Захоплюючись сонячними ваннами, можна без особливих зусиль набути не тільки засмагу, але й меланому – злоякісне новоутворення шкіри.

Особливо небезпечне зайве перебування на сонці рудим та блондинкам. Меланома вражає їх найчастіше. Проте це не означає, що брюнетки на сонці можуть перебувати спокійно.

Якщо у Вас виникли наступні ознаки, є серйозна підстава звернутися до лікаря:

  • родимка змінила колір;
  • виразки на місці родимки, кровоточивість;
  • свербіж;
  • швидкий ріст;
  • асиметрія.

За допомогою дерматоскопії – сучасного методу дослідження шкірних новоутворень, можна вчасно діагностувати ранні стадії меланоми. Спеціальний прилад – дерматоскоп дає багаторазове збільшення зображення родимки. Таким чином ґрунтовно вивчається структура новоутворення, її межі та симетрія. Якщо у родимки немає чітких меж, вона стала асиметричною та неоднорідної структури – це може свідчити про її злоякісне переродження.

Особливої підготовки до дерматоскопії не потрібно. Попереднє використання косметичних засобів (молочко для тіла, гель, лосьйон) на результати діагностики не впливають.

Ефективність діагностики:

Клінічні дослідження підтверджують діагноз приблизно у 80%. Протипоказань до дерматоскопії немає. Пацієнт повинен уважно спостерігати за своїми родимками, особливо в теплу, сонячну пору року. Гормональні зміни в організмі також впливають на кількість і якість родимок. Це і період статевого дозрівання, і вагітність, і клімакс.

Важливий фактор ультрафіолетового опромінення в період з квітня по жовтень, яке викликає фотопошкодження шкіри>фотостаріння >розвиток онкологічного процесу.

Тому доцільне використання сонцезахисних кремів. Для кожного типу шкіри та різного періоду інтенсивності перебування на сонці підбирається засіб індивідуально.

Дбайте про своє здоров’я, звертайтесь своєчасно до спеціалістів!

Іванчишак Анна, дерматовенеролог

Записатись на прийом до лікаря дерматовенеролога Ви можете за номерами:

📞 050-341-94-64

📞 067-323-42-62

Запис на прийом Ми в Facebook